in

Aman Ramazan’ın tadı kaçmasın

11 ayın sultanı Ramazan ayı için pandemi kaidelerinde hazırlıklar yapılmaya başlandı. Diyanet İşleri’nden teravihin konutta kılınabileceği açıklaması geldi. İftar ve sahurların toplu olarak yapılması kısıtlandı.

Fakat Eminönü’nde çekilen manzaralar Ramazan hazırlıklarının da çok riskli olacağına işaret etti. Ramazan’a sayılı günler kala vatandaşlar alışveriş için Eminönü’ne akın etti. Eminönü’nde yaşanan yoğunluk drone ile havadan görüntülendi.

Ramazan hazırlıkları yapan gurbetçilerin tercihi de Eminönü oldu. İftariyelik ve sahurluk alan vatandaşların oluşturduğu yoğunluk kameralara yansıdı. Binlerce kişinin yöresel eserler almak üzere akın ettiği Fatih Bayanlar Pazarı ise boş kaldı.


“MİSAFİR AĞIRLAMAK İÇİN HURMA ALDIK” 

Yurt dışından alışveriş yapmaya gelen Ceyda Kirazlı’nın kelamları dikkat cazipti: “Ramazan alışverişi yapıyoruz. Yurt dışından geliyoruz. Almanya’da yaşıyorum. Ramazanı Türkiye’de geçiremeyeceğiz. Konuklarımızı hoş ağırlamak için lokum, domates kurusu, hurma ve çerez aldık.”

“ORUÇTA TUZSUZ PEYNİR”
Ramazan öncesi tahin pekmezin tercih edildiğini söyleyen Mesut İncel, “Halkımız Ramazan öncesi tahin pekmeze ilgi gösteriyor. Oruç tutulacağı için ekseriyetle tuzsuz peynir tercih ediyorlar” diye konuştu.

Eski Ramazanları aradığını anlatan Ebru Erol ise, “Eski Ramazanlar nerede diyoruz. Kahvaltılık farklı her şeyi başka alırdık. Bugün kahve alacağız ve biraz da şeker almaya geldik” sözlerinde bulundu.

Süper Fırsatlar

Yazar Süper Fırsatlar

Güncel fırsatları ve haberleri sizler için derledik yayınladık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bahar geldi, şelaleler coştu

Kerem Bürsin kafeye gidenlere ‘salak’ dedi, reaksiyon yağdı