in

Bir bayana ruhsal şiddet ve tacizde bulunduğu argüman edilen Emre Kınay’dan birinci açıklama geldi

Beyaz TV’de yayınlanan Söylemezsem Olmaz programına telefonla bağlanan Eda Kaçar isimli bayan, 3 aydır telefon üzerinden konuştuğu Emre Kınay hakkında ağızları açık bırakan argümanlarda bulundu.

“SÖZLÜ HAKARET VE KELAMLI TACİZDE BULUNDU”

Bir müddettir görüştüğü Emre Kınay’ın konutuna gittiğini anlatan Kaçar, “Sakin konuşuyorduk, hiçbir şey yoktu ortada. Alkol içiyordu. Ruhsal olarak şiddet gördüm. Sakin sakin konuşurken telefonuma arkadaş kümelerinden iletiler geldi. Gereksiz reaksiyon gösterdi telefonumu falan istedi. Anlayamadım bir anda çok agresifleşti korktum. Sonra kelamlı hakaret ve kelamlı taciz etmeye başladı. Ben çıkmak istedim sonra o da meskenden kovdu” argümanlarında bulundu.

“ŞUURSUZ AÇIKLAMANIN SAHİBİ İÇİN YASAL SÜREÇ BAŞLATACAĞIZ”

Emre Kınay ise kısa müddette gündeme bomba üzere düşen mevzu hakkında avukatı aracılığıyla açıklama yaptırdı. Avukat Yasemin Kumbaracıbaşı Ünüvar tarafından açıklamada şu sözlere yer verildi: “Kamuoyu Bilgilendirmesi Olarak Arz Olunur… Müvekkilimiz Emre Kınay hakkında bugün bir kısım basın organları aracılığıyla çıkan bir haber vesilesiyle, son periyotlarda kamunun ortak vicdani sorunu haline gelmiş olan bayan hakları konusu, bir iğfal, sömürü hedefiyle kullanılmıştır. Bayan hakları konusu üzerinden prim elde etmeye çalışan, gerek bu şuursuz açıklamanın sahibi müfteri hanımefendi, gerekse bu iftirayla kelamda basın hürriyeti dairesinde yayın yapan bir kısım organlar aleyhine gerekli yasal süreçler başlatılacaktır.”

“BU HABERE İNANAN VARSA BEN KENDİMİ YILLARDIR ANLATAMAMIŞIM”

“iftira teşkil eden hareketler, destekli ve gerçek olsaydı, elbet kanıtı olurdu veya bugüne dek müvekkil maleyhine bir tüzel teşebbüs kelam konusu olurdu. Müvekkil, 25 yıldır sanat hayatını prestijle sürdüren birey olarak, “Bu habere inanacak biri varsa, ben kendimi esasen yıllardır anlatamamışım demektir” biçiminde kederini lisana getirmektedir. Haber, kısa ve öz olarak bir prestij suikastidir. Olayın gerçeğini açıklamak, 21 yaşında, hayatın başında genç bir bayan olan müfterinin, mesleksel ve aileyi istikbalini olumsuz etkileyebileceğinden, bu konuda müvekkil “en azından bu aşamada” susma hakkını kullanacaktır.”

“UCUZ BİR İTİBARSIZLAŞTIRMA SALDIRISI”

“Özellikle siyasi bir figür olduktan, bir kısım basın organlarına karşı yasal haklarını “başkalarının aksine’ cesurca kullanmaya çalışan müvekkilim, ucuz bir itibarsızlaştırma saldırısı altındadır. Bu açıklama kapsamına ve hassasiyet talebimize muhalif biçimde haberlerin devam etmeyeceği temennisiyle, gerçekliği teyit edilmeden haber yapılmayan, kaliteli, unsurlu yayıncılığa hasretimizi lisana getirmek ve bu vesileyle kamu oyunu aydınlatmak isteriz.”

Süper Fırsatlar

Yazar Süper Fırsatlar

Güncel fırsatları ve haberleri sizler için derledik yayınladık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzun vakittir sıhhat sıkıntılarıyla gayret eden Mehmet Ali Erbil ekranlara dönüyor

Maraşlı dizisinin başrol oyuncusu Burak Deniz koronavirüse yakalandı