in

Elon Musk’ın attığı tweet 15 milyar dolarına mal oldu! Dünyanın en zengini unvanını kaybetti

Tesla paylarının yüzde 8,6 düşmesiyle Elon Musk‘ın serveti 15,2 milyar dolar erirken, son devirde kripto paralar üzerine telaffuzlarıyla öne çıkan Amerikalı milyarder dünyanın en zengini unvanından da oldu.

TEPE TEKRAR BEZOS’UN

Bloomberg’in milyarderler endeksinde ocak ayında 210 milyar dolarla tepe yapan Musk’ın şahsî serveti 183,4 milyar dolara geriledi. Amazon‘un kurucusu Jeff Bezos ise 186,3 milyar dolarla yine tepeyi aldı.

TESLA PAYLARI ÇAKILDI

Hafta sonu Twitter iletisinde Bitcoin ve Ethereum’un bedelinin yüksek olduğunu söyleyen Elon Musk, bilançosuna 1,5 milyar dolar bedelinde Bitcoin varlıkları dahil eden Tesla’nın paylarında eylül ayından bu yana yaşanan en büyük düşüşe neden oldu.

Musk’ın iletisi sonrası 58 bin doları gören Bitcoin’deki ralli üzerinde soru işareti oluşurken, BTC fiyatı 50 bin doların altına geriledi.

ASYA’NIN EN ZENGİNİ DE 5,1 MİLYAR DOLAR KAYBETTİ

Musk, haftanın birinci günü yeniden Twitter’dan yaptığı bir başka paylaşımda ise şirketin Model Y SUV aracının rafa kaldırıldığını söylemişti.

Bitcoin’deki düşüş ve Model Y SUV haberiyle dün Tesla’daki yüzde 8,56’lık düşüş Nasdaq endeksini yüzde 2,5 üzerinde aşağı çekti. Risk iştahının bozulmasıyla gelen satış dalgasında serveti eriyen tek güçlü Musk ile de sonlu kalmadı. Asya’nın en zengini Zhong Shanshan da 5,1 milyar dolar kaybetti.

Yazıyı Beğendiniz mi ?

Süper Fırsatlar

Yazar Süper Fırsatlar

Güncel fırsatları ve haberleri sizler için derledik yayınladık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güne yükselişle başlayan dolar 7,03’ten işlem görüyor

Güne düşüşle başlayan altının gram fiyatı 408 liradan işlem görüyor