in

Haluk Levent’ten ayakta alkışlanacak hareket! Müzisyenlerin imdadına koştu

Koronavirüs nedeniyle dünya şiddetli bir süreçten geçerken, tüm dallarda olduğu üzere müzik bölümü de derinden etkilendi. Cümbüş bölümünün temel muhtaçlık kategorisinde yer almayan bir dal olması nedeniyle faaliyetlerin büsbütün sonlandırılması, binlerce müzisyenin ekmek kapısını da kapattı.

İŞÇİLER İÇİN SAHNEYE ÇIKTI

Salgın nedeniyle müzisyenlerin yaşadığı bu sıkıntı sürece dayanak olmak isteyen Haluk Levent ise bir reklam sinemasında yer aldı. Oynadığı reklam sinemasından elde ettiği gelirin 153 bin TL’sini ayıran ünlü müzikçi, 51 müzisyenin hesabına 3’er bin TL yatırdı. Levent’in bu hareketi toplumsal medyada takdir toplarken, bir nebze olsun nefes alan müzik işçileri ise teşekkür etti.

SENDİKA DA AÇIKLAMA YAPTI

Mevzuya ait Birlik Sendikası Müzik İşçileri Örgütlenmesi’nde yapılan açıklamada, “Salgın şartlarının müzik bölümünde yol açtığı yıkımın bir nebze hafifletilmesi için muhtaçlık sahibi Birlik Sendikası üyesi müzik işçilerine yönelik, müzisyen Haluk Levent ile bir dayanışma ve yardımlaşma projesi hayata geçirilmiş; bugün itibariyle Haluk Levent’in reklam gelirinden elde ettiği karın büyük bir kısmı Birlik Sendikası üyesi muhtaçlık sahibi 51 müzik işçisine 3’er bin TL formunda ulaştırılmıştır” denildi.

Süper Fırsatlar

Yazar Süper Fırsatlar

Güncel fırsatları ve haberleri sizler için derledik yayınladık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hülya Avşar, yüzüne uygulanan filtre yüzünden toplumsal medyanın lisanına düştü

İbrahim Çelikkol, başrol oynadığı Doğduğun Mesken Kaderindir dizisinden ayrıldı! Paylaşımları herkesi duygulandırdı