in

Hastanenin ihmalkarlığı 8 kişiye corona bulaştırdı

Edinilen bilgiye nazaran, İstanbul’da kalp krizi geçiren ve özel hastaneye kaldırılarak ağır bakıma alınan 83 yaşındaki Zehra Parmak’a, tedavisinin akabinde corona virüsü testi yapılmadan taburcu edildi.

İstanbul’daki meskeninde tekrar rahatsızlanan Parmak’a kaldırıldığı öbür bir hastanede yapılan corona test sonucu olumlu çıkınca temaslı olduğu yakınları da teste alındı.

Parmak ile birebir meskende kalan ve girdikleri corona virüsü testi müspet çıkan 8 kişi hastalığa yakalandı. Özel hastanenin ihmalkarlığı sonucu 8 yakının coronaya yakalandığını sav eden Sakarya’nın Akyazı ilçesindeki akrabaları ise duruma reaksiyon gösterdi.

YAKINLARI ÖZEL HASTANEYİ İHMALKARLIKLA SUÇLADI

Kızlarının ve damatlarının da corona virüse yakalandığını belirten Sami Yemenici, Parmak’ın kalp krizi geçirmesi sonucu kaldırıldığı özel hastanede virüse yakalandığını söyledi. Pandemi periyodunda ağır bakımda yatan bir hastaya test yapılmadığını tez eden Yemenici, tüm Türkiye’nin bu derece hassas olduğu hususta özel hastanenin test yapmaması sebebiyle 8 kişinin coronaya yakalandığını lisana getirdi.

“İNSAN SIHHATİNE DİKKAT ETMİYORLAR”

Özel hastanelerden kimilerinin insan sıhhatine kıymet vermediğini lisana getiren Sami Yemenici, şunları söyledi;

*Hasta olan dayımın hanımı birebir vakitte benim kızımın da kayınvalidesi. Rahatsızlanıyor ve hastaneye kaldırıyorlar. Kalp krizi sebebi ile özel bir hastaneye kaldırıldıktan sonra orada yaklaşık 5-6 gün kalıyor. O süreç içerisinde corona testi yapılmıyor. Bir hafta sonra meskene taburcu ediliyor.

*Taburcu edilince 1 hafta meskende kalıyor. Hastaneden taburcu edildikten sonra konutta tekrar rahatsızlanıyor. Öteki bir özel hastaneye götürülüyor ve orada test yapılıyor, test sonucu olumlu. Bu sefer bizimkileri de gönderiyorlar, onlarda teste gidiyorlar ve hepsi olumlu çıkıyor.

*Evde 1 hafta kaldığı mühlet zarfında 4 tane yeğenim, 2 tane damadım, 2 kızım bedenlerinde ağrı hissettiklerini anlatmaya başladılar. Daha sonrasında müspet çıktılar. Bu olayda şayet hastanenin ihmali varsa Cumhurbaşkanımız ve Sıhhat Bakanımız corona virüsün başladığı günden beri son derece, harikulâde bir uğraş ile bunu en aza indirmeye uğraşırken bir insan sıhhati bu kadar değersiz mi?

*Özel hastanelerin bir kısmı bunları yapıyor, insan sıhhatine dikkat etmiyorlar insanı para olarak görüyorlar, maddiyat olarak görüyorlar. Sıhhat çalışanlarımızın çalışmasını bu türlü boşa atıp, çalışmalarını boşa çıkartmak hiç kimsenin hakkı ve haddi değildir.

“TEST YAPILMIŞ OLSAYDI ARTIK BU BİREYLER OLUMLU OLMAYACAKTI”

Özel hastanenin ihmalkarlığı sebebiyle başka yakınlarının coronaya yakalandığını tez eden Yemenici, “Malum hastanenin test yapmaması sonucu 2 tane kızım, 2 damadım, 4 tane yeğenimin hepsinin testleri olumlu, tabi hastamızın da testi müspet. İnanıyorum hastanede kaptığını ve buna karşın hiçbir şeyin yapılmadığını görüyorum, gereken mercilerin, gereken halde müdahale edip gerekeni yapmalarını arz ve talep ediyorum. Yasal ve türel süreçler doğal ki başlatılacak, hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Test yapmadılar, test yapmamaları sonucu meskene gönderiyorlar, taburcu ediyorlar. Hastanede 2 gün kalan bir hastayı en azından bu pandemi devrinde test yapılması gerekiyor. Şayet test yapılmış olsaydı artık bu bireyler olumlu olmayacaktı” diye konuştu.

“DAHA ÖNCESİNDE MUHTAÇLIKLARINI GÖREN BAYAN YATALAK OLDU”

Kalp krizi geçiren 83 yaşındaki Zehra Parmak’ın korona virüse yakalanan oğlu Gökhan Parmak da, “Annem rahatsızlandı ve 112 acil servisle İstanbul’da bulunan özel bir hastaneye götürüldü. Annem 6 gün orada kaldı. Annem taburcu olarak konuta geldikten 1 gün sonra durumu düzgünce ağırlaşmaya başladı. Daha öncesinde gereksinimlerini gören bayan yatalak oldu. Öbür bir hastaneye götürdük ve orada öğrendik ki annem korona virüs olmuş. Dolayısı ile bana, eşime, bize yardım eden baldızıma, onun eşine, ablama, abimin eşine ve bize kim yardıma geldiyse annem ile ilgili şuanda 10 bireye yakın korona virüse yakalandık” tabirlerini kullandı. İHA

Süper Fırsatlar

Yazar Süper Fırsatlar

Güncel fırsatları ve haberleri sizler için derledik yayınladık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yüz yüze sınavlar için yeni tarih

Ben Fero oyunculuk yapma kararı aldı