in

Hayko Cepkin, konser fiyatlarını alamadığı için açtığı davayı kazandı! Parasını faiziyle alacak

Hayko Cepkin çıktığı Anadolu turnesinde verdiği 10 konserin fiyatını alamadığını argüman ederek 2017 yılında konser geliri olan toplam 49 bin lirayı tahsil edemediği için Erler Sanat Tertibi ve Zahide Tezal’a 2018’de maddi tazminat davası açmıştı.

“MÜVEKKİLİM ÖNEMLİ BİR İNDİRİM YAPARAK TÜM KONSERLERİNİ VERDİ”

İstanbul 15. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davada taraf avukatları yer aldı. Davacı Hayko Cepkin’in avukatı Deniz Abay “Bilirkişi raporuna nazaran müvekkilimiz konser verme eylemelerini yerine getirmiştir. Fakat davalı taraf borcunu ödememiştir. Müvekkilim önemli bir indirim yapmasına karşın mutabık kalınan müddette bu borç yeniden ödenmemiştir. Davamızın kabul edilmesini ve tazminatın müvekkilime verilmesini talep ederiz” dedi.

Davalı tertip şirketinin avukatı Yasemin Akburak ise mahkemeden, davanın reddi istikametinde karar verilmesini talep etti.

PARAYI FAİZİYLE BİRLİKTE ÖDEYECEK

Mahkeme 49 bin lira olan konser fiyatının dava süreci boyunca eklenen faizi ile birlikte 85 bin liranın davacı tarafa ödenmesine karar verdi.

“KARAR EMSAL NİTELİKTEDİR”

Karar sonrası açıklamada bulunan Hayko Cepkin’in menajeri Gülçin Kocakır Balaban “Açılan ticari davada müzik dalı ismine emsal teşkil edecek bir sonuç alınmış ve Hayko Cepkin bu davayı kazanmıştır. Yıllardır süregelen bir ekip açıkgöz organizatörlerin sanatkara turne ayarlayıp, biletleri satıp, sanatkarın masraf kalemlerini karşılamadan ortadan kaybolması durumuna, bu defa sessiz kalınmamıştır.

2017 yılında yapmış olduğumuz Anadolu turnesinde başımıza gelen bu olayda, Hayko Cepkin turne iptal edilir ise bilet satın alanların bilet fiyatlarını geri alamama durumunda mağdur olabileceklerini öngörerek, tüm masrafları kendi karşılayarak, bu Anadolu turnesini eksiksiz bir formda yerine getirmiştir. Turne bitiminde hukuken hakkını aramak için turne boyunca refakat etmesi gereken ve muahede yaptığı İlker Tezal’ın bağlı olduğu Erler Tertip ve Zahide Tezal’a dava açmak için mahkemeye başvurmuş ve bu etik dışı davranışın hukuken karşılığını kazanarak almıştır. Kesimimiz için emsal niteliği taşır” dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Süper Fırsatlar

Yazar Süper Fırsatlar

Güncel fırsatları ve haberleri sizler için derledik yayınladık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günahsızlar Apartmanı’nın 2. kısım fragmanı yayınlandı! Doktora giden Han, her şeyi anlatıyor

Programlarıyla yıllara damga vuran Esra Ceyhan, değişimiyle yine gündem oldu