in

İntizar ve Sinem Gedik’in müstehcen imgelerini sızdıran bireye 7 yıl mahpus cezası verildi

Ünlü müzikçi İntizar ve Sinem Gedik, avukatları Emek Emre aracılığıyla Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak uygunsuz ve mahrem imgelerinin ifşa edildiğini tez etmiş, Mustafa Ceceli ile teknik servis müdürü Alper Güzel’den şikayetçi olmuştu. Savcılık, yaptığı inceleme sonrası Mustafa Ceceli’ye kanıt yetersizliğinden takipsizlik kararı verdi.

Hürriyet’ten Özge Eğrikar’ın haberine nazaran, Konutun güvenlik kamera sistemleriyle ilgilenen teknik servis müdürü Alper Güzel’in ise belirlenmeyen vakitlerde kamera ve internet sirkülasyonundaki aksaklık nedeniyle Sinem Gedik’in daveti üzerine meskene geldiği, medyaya servis edilen İntizar ile Sinem Gedik’e ilişkin imgelerin, kelam konusu meskenin konuk odasında kayda alındığı tespit edildi.

MANZARALARI CECELİ’YE GÖNDERMİŞ

Savcılık, yapılan inceleme sonucu Alper Güzel’in Sinem Gedik ve İntizar’ın müstehcen manzaralarını Rus tabanlı bir internet sitesine ilişkin e-posta adresi aracılığıyla imajları Mustafa Ceceli’ye gönderildiğini tespit etti.

BERAATİNİ İSTEDİ

İki yıldır devam eden davanın karar duruşmasına müşteki İntizar Aslan ile Sinem Gedik’in avukatı Emek Emre ve kuşkulu Alper Hoş ile avukatı Bilal Dağtekin katıldı. Duruşmada kelam alan avukat Emek Emre, uğradıkları zararın dikkate alınarak sanık Alper Güzel’in en üst cezadan cezalandırılmasını talep ederken Hoş de beraatini istedi.

7 YIL 3 AY MAHPUS CEZASI ALDI

Kararını açıklayan mahkeme, sanık Alper Güzel’in İntizar Aslan ve Sinem Gedik’e yönelik olarak ‘özel hayatın kapalılığını ihlal’ ve ‘kişilerin özel hayatına ait manzaraları ve sesleri hukuka ters olarak ifşa etmek’ cürümlerinden 7 yıl 3 ay 15 gün mahpusla cezalandırılmasına karar verdi.

Kaynak: Hürriyet / Ecem Altan

Süper Fırsatlar

Yazar Süper Fırsatlar

Güncel fırsatları ve haberleri sizler için derledik yayınladık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sadakatsiz’de korkutan sahne! Bataklıkta meyyit bulunan bayan Derin mi?

Uzun vakittir sıhhat sıkıntılarıyla gayret eden Mehmet Ali Erbil ekranlara dönüyor