in

İstanbul’da yüksek binalar ortasında ‘köy hayatı’

İstanbul Sultangazi’de Esentepe Mahallesi sakinlerinin adeta hobi bahçesine dönüştürdüğü, kendilerine ilişkin sonları taşlarla belirledikleri alan buradan geçenlerin de ilgisini çekiyor.

Pandemi sürecinde zerzevat ekenlerin arttığını söyleyen Hasret Gözgür, “Baktık 3-4 kişi ekmişti devamı da geldi.  Güzel oldu bu koronada konutta oturmaktan sıkılmaktan düzgün oldu. Artık herkes kendi mahsulünü ekiyor, yeri geldi mi meskene götürüp konutta yiyorlar. Organik de  oluyor, hoş oluyor. İnsanın nefesi açılıyor. Meskende otur otur sıkıldı beşerler koronadan.  Her şeyi ekiyorlar” diye konuştu.

“KÖY HAYATI YAŞIYORUZ”

Toprakla ilgilenmenin kendisine yeterli geldiğini lisana getiren 56 yaşındaki Fehime Gözgür de  “Sıkıldık millet kendine ekiyordu. dedim ‘ben de ekeyim.’. Tere, maydanoz, roka , soğan, salatalık elime ne geldiyse ektim.  Köy hayatı yaşıyoruz. Benim de aklıma geldi kazdım ektim.  Evde otur otur dizim ağrıdı, yürüyemiyordum, nefesim çıkmıyordu. Toprakla ilgilenmek yeterli geldi. Hepsi komşularım ekenlerin. Bakın nereye kadar ekmişler” dedi. Bir mahalle sakini de  “Emekliyiz işimiz yok hem vakit geçiriyoruz hem de organik şeyler ekiyoruz ” diye konuşurken bir öteki vatandaş da  “Burası çok hoş güneş de  vuruyor. Torunlarla birlikte vakit geçiriyoruz. 1 sene olmadı buraya geleli. memnun oluyorum. Herkes buraya geliyor” halinde konuştu.(DHA)

Süper Fırsatlar

Yazar Süper Fırsatlar

Güncel fırsatları ve haberleri sizler için derledik yayınladık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Özge Özpirinçci’den polis baskını açıklaması

Dilan Çıtak ve çalışanlarına akının yeni imajları ortaya çıktı