in

Kurnaz tilki her akşam misafirliğe geliyor, en çok peynir seviyor

Aç kaldığı için Hasan Osmanoğlu’nun Galerdüzü Yaylası’ndaki konutuna gelen tilki, şefkatle karşılandığı konuta her akşam gelmeye başladı. Birinci akşam odun almak için dışarı çıkınca tilkiyi fark eden Osmanoğlu, birinci evvel tilkiye ekmek vererek kendine alıştırdı.

Sonraki gece tekrar gelen tilkiye peynir veren Osmanoğlu, tilkinin artık her gece tıpkı saatte gelmeye başladığını belirtti. Tilkinin en çok peyniri sevdiğini lisana getiren Osmanoğlu, kendisine ziyan gelmediğini gören tilkinin başka insanlara da yaklaştığını tabir etti.

“BU GECE DE BEKLEYECEĞİM” 

Tilkinin 4 gündür geldiğini belirten Osmanoğlu, “Her akşam 10.30-12.00 ortası geliyor, yavaş yavaş yaklaşıyor. Evvel ekmek verdim. Peyniri daha çok sevdiği için peynirle çağırıyorum dükkanın önüne. İnsanlardan artık korkmuyor. Alıştı yeterlice. Buraya gelen insanlara da yaklaşıyor. Onlar da tilkiyi besliyor. Birinci fark etmem şöyle oldu. Dışarı odun almaya çıkmıştım baktım kapıda oturmuş içeriye bakıyor. Bende yavaş hareket ederek içeriden ekmek aldım. Ekmeği elimden kaptı. Sonra yavaş yavaş alıştı. En çok peyniri seviyor. Yayla peynirini. 15 dakika falan kalıyor. Aç kaldığı için buraya geliyor. 5-6 aylık bir tilki olduğunu varsayım ediyorum. Bu gece yeniden bekleyeceğim” dedi.
(İHA)

Süper Fırsatlar

Yazar Süper Fırsatlar

Güncel fırsatları ve haberleri sizler için derledik yayınladık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyuncu Muharrem Erdemir, koronavirüse yenik düştü

Muharrem Erdemir kimdir? Muharrem Erdemir kaç yaşında, nereli, hangi dizilerde oynadı?