in

Oyuncu ve seslendirme sanatkarı Kaya Akarsu ömrünü yitirdi

Dizi ve sinemalarda rol alan sanatçı Kaya Akarsu‘nun 78 yaşında hayatını kaybettiği öğrenildi. Birtakım televizyon programlarında sunuculuk da yapan Akarsu, tıpkı vakitte tecrübeli bir seslendirme sanatkarıydı.

TAZİYE BİLDİRİSİ YAYINLADILAR

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın toplumsal medya hesabından yapılan açıklamada, “Tiyatro ve sinema sanatkarı Kaya Akarsu’nun vefatını hüzünle öğrendik. Merhuma Allah’tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve tüm sanat topluluğumuza başsağlığı diliyoruz” tabirlerine yer verildi.

KAYA AKARSU KİMDİR?

Ankara Devlet Konservatuvarı mezunu olan Kaya Akarsu, 1970 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu’na girdi. Çeşitli sinema ve dizi sinemalarda de oyunculuk yapan sanatçı, 1995 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu’na atandı. Birtakım televizyon programlarında sunuculuk da yapan Kaya Akarsu, tıpkı vakitte tecrübeli bir seslendirme sanatkarıydı.

Başarılarıyla isminden kelam ettiren usta sanatçı At, Uyarca, Kral Lear, Babamannem Yüz Yaşında, Kafesten Bir Kuş Uçtu, İçerdekiler, Ayışığında Şamata, Soruşturma ve Guguk Kuşu üzere oyunlarda rol aldı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Süper Fırsatlar

Yazar Süper Fırsatlar

Güncel fırsatları ve haberleri sizler için derledik yayınladık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yufkacı Muammer, kendisine kaçan eltilerle market alışverişine çıktı! İşte o anların manzarası

Eski model Senem Kuyucuoğlu’nun kız arkadaşıyla öpüşme pozu ortaya çıktı