in

Restoran ve kafeler ne zaman açılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen sektör yetkilisi Mart ayını işaret etti

Koronavirüs salgını hasebiyle alınan tedbirler çerçevesinde kısıtlama getirilen restoran, kafe ve lokantaların ne vakit açılacağı konusu merak konusu oldu. Geçen hafta yapılan Kabine Toplantısı’nın akabinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Salgın önlemleriyle sebebiyle işine orta vermek zorunda kalan restoran, kafe, kıraathane vb. esnaflarımızı rahatlatacak yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacaktır” dedi. Evvelki gün ise dal hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bilgi veren Tüm Restoranlar ve Turizmler Derneği (TÜRES) Lideri Ramazan Bingöl, mevzuyla ilgili değerli değerlendirmelerde bulundu.

“BAŞKANIMIZA BÖLÜMLE İLGİLİ BİLGİ VERDİM”

Sabah’a konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bölüm hakkında bilgi verdiğini söz eden Ramazan Bingöl, “Başkanımıza bizim derneğin yapmış olduğunu çalışmaları anlatarak bölüm ile ilgili bilgi verdim. Takviyelerle ilgili konuştuk. En kısa vakitte ayrıntıları belirleyerek restoranları açmak istiyoruz. Ayrıyeten görüşmelerimiz devam ediyor. Vali Beyefendi, Bakanlıklarla görüşüp, bir ortak paydada buluşup en kısa müddette restoranların açılmasını bekliyoruz” dedi.

MART AYINDA RESTORANLARIN AÇILACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ”

Restoranların açılışının şuanda kıymetlendirme basamağında olduğunu belirten Bingöl, “Mart ayında restoranların açılacağını düşünüyoruz” dedi.

Restoran ve lokantalarda uygulanacak önlemlere de dikkat çeken Bingöl, “Biz Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile bir protokol imzaladık. Burada Emniyetli Restoran ve Lokanta dokümanı veriyoruz. Bu evraka sahip işletmeler daha ön daha öncelikli olabilir” dedi.

‘RESTORAN VE LOKANTALAR EN GERÇEK NASIL AÇILIR’ KONUSUNU GÖRÜŞECEĞİZ

Bingöl, “Sayın Liderimiz ile görüştükten sonra, Sıhhat Bakanlığı, Valilik ve ilgili Bakanlıklarla da ‘restoran ve lokantalar en gerçek nasıl açılır’ konusunu görüşeceğiz. Beklentimiz restoran ve lokantaların mart ayında açılacağı yönünde” dedi.

KADEMELİ OLAĞANLAŞMA MART AYINDA BAŞLIYOR

Geçen hafta Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kısıtlamalarla ilgili değerli açıklamalarda bulumuş ve kademeli olağanlaşmanın Mart ayında başlayacağını açıklamıştı.

Salgın önlemleriyle ilgili konuşan Erdoğan, Mart ayında aşılamada çok büyük uzaklık kat edileceğini söz ederek, “İllerimizi Sıhhat Bakanlığımızın belirlediği kriterlere nazaran 4 kümeye ayırarak Mart ayı prestijiyle kademli olağanlaşma sürecini başlatıyoruz. Vilayetlerimizi hadise ve aşı oranları üzere kriterlere nazaran düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak sınıflandıracağız. Salgın önlemleriyle sebebiyle işine orta vermek zorunda kalan restoran, kafe, kıraathane vb. esnaflarımızı rahatlatacak yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacaktır” dedi.

Yazıyı Beğendiniz mi ?

Süper Fırsatlar

Yazar Süper Fırsatlar

Güncel fırsatları ve haberleri sizler için derledik yayınladık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bank of America ve Goldman Sachs, Türkiye’nin büyüme beklentisini revize etti

Serenay Sarıkaya’nın silikonları, valeyi işsiz bıraktı