in

Rüyada Ata Bindiğini Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada ata bindiğini görmek kişinin hayatını etkileyecek büyük çaplı olaylara işaret eder. Genelde rüya yorumcuları tarafından olumlu olarak kabul edilse de olumsuz tabirler de mevcuttur. Özellikle bekar ve evli insanlar için farklı manalara gelecek ata binme rüyaları mevcuttur. Rüyada ata binmek Caferi Sadık (r.a.) tarafından oldukça hayırlı bir hadise olarak kabul edilir. Ona göre; kişi rüyasında ata binerse makam ve mevki sahibi olur, şanı ve şerefi yükselir. Yine başka bir alim İmam-ı Gazali (r.a.) ‘ye göre de bolluk ve bereket demektir.

Rüyada At Öldürdüğünü Görmek

Rüyada at öldürmek genelde olumlu olarak yorumlanır. Kişinin hayatındaki engelleri teker teker aşıp zirveye ulaşmasını sembolize eder. Bu kişi gerçek hayatında izzet ve makam sahibi bir noktaya kavuşur. Toplum içinde büyük saygı gören bir kişi haline gelir.

Şayet kişi atı öldürmeye çalışırken ısırıldığını görürse uykudan uyandığında sakın endişe etmesin. Çünkü bu rüyanın yorumu da hayırdır. Allah tarafından rüya sahibine büyük bir kudret ve şan ihsan edilir.

Rüyada askere gittiğini görmek hakkında bilgilere de bakabilirsiniz.

Rüyada At Arabası Görmek

Rüyada at arabasına binmek rüya sahibinin gerçek hayatında planladığı bir işi ya da iş yerini kuracağına/ açacağına delalettir. Şayet rüya sahibi herhangi bir işte zaten çalışıyorsa mertebesi yükselecek, maaşı artacaktır. Patronu ve iş arkadaşları tarafından hayırla anılacak, prestiji artacaktır.

Genelde at arabasına binmek ile ilgili olumsuz bir tabir söz konusu değildir. At rüya sahibini götüren bir araç, arabası da iş alanında yükselme (kariyer basamakları) olarak görülebilir. Bu yüzden şans, bolluk ve bereket, iyi niyet ve hayır sembolü olarak tabir olunur.

Rüyada Attan İnmek

Rüyasında attan inen kimse kötü bir durumda kalacaktır. Rüyada ata binmek hayırlara vesile olsa da attan inmek genelde şer ile ilişkilendirilir. Böyle durumlarda rüya sahibi uyanır uyanmaz Allah’a dua etmeli, günahlarından uzaklaşmalı ve tövbe istiğfarda bulunmalıdır.

Başka bir yoruma göre ise; kişi rüyasında herhangi bir sebeple attan indiğini görürse onun için her türlü dert ve sıkıntı kapıda bekler.

Rüyada Beyaz At Görmek

Rüyada beyaz at hayır olarak kabul edilir. Kişi düşmanlarına karşı büyük bir zafer kazanacak demektir. Aynı zamanda maddi olarak yükselme dönemine girmek olarak da yorumlanır. Kişi zenginse malının sayısı artacak, şanı ve şerefi her daim tepede olacak demektir.

Başka bir yorum bu konuda şöyle der: Eğer kişi rüyasında beyaz bir at görür veya ona binerse manevi olarak Allah’a daha da yaklaşacaktır. Beyaz rengin dini anlamda temizliği ve takvayı temsil ettiğini unutmamak lazım.

Bekar rüya sahibi için hayırlı bir kısmet olduğunun göstergesi beyaz attır. Rüya sahibi erkek ise dini ve imanı tam bir kadınla evlenecek demektir. Rüyayı gören kadının şerefi ve şöhreti yüksek bir erkekle izdivaca adım atacağını işaret eder.

Rüyada Siyah At Görmek

Rüyada siyah at genelde dünya malına yorulur. Rüya sahibinin fakir ise çok para kazanacağına, zengin ise malının katlanarak artacağına delalettir. Ayrıca kişinin toplumdaki itibarı da aynı ölçüde büyüyecektir. İmam-ı Nablusi (r.a.) ve diğer rüya tabircileri atı yücelik ve makam- mevki sahibi olarak kabul ederler.

Rüyada Yarış Atı Görmek

Rüyada yarış atı çok hayırlı olarak yorumlanmaz. Rüyada ata binmek ve onun üzerinde yarışmak kibirli bir rüya sahibine işaret eder. Ancak bazı alimler bu konuyu olumlu bir şekilde yorumlarlar. Onlara göre; rüyasındaki at yarışını kazanan kişi iş hayatındaki sınavları geçerek başarıya ulaşır.

Yazar Süper Fırsatlar

Güncel fırsatları ve haberleri sizler için derledik yayınladık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rüyada Askere Gittiğini Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

‘’El Fatiha’’ Denince Hangi Dua Okunur?