Rüyada Eşeğe Bindiğini Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada eşşeğe bindiğini gören kimseler için iyi ve kötü yorumlamalar bulunmaktadır. İyi yorumlamalar rüyasında eşeğe binen kişinin zenginliğe doğru hızla yaklaşacağına delalet eder. Rüya sahibi istediği mülke veya istediği bir hayaline yaklaşmak için çevresinden bir kişiden büyük bir yardım alabilir. Bu yardım sayesinde hayatı değişen rüya sahibi sıkıntılarından kurtulur. Rüya sahibi bekârsa bu durumda istediği eş adayı ile kısa süre içerisinde tanışarak Allah yolunda hayırlı bir evliliğe adım atabilir. Rüya sahibinin büyük hayalleri kısa süre içerisinde gerçekleşerek zor ve sıkıntılı zamanlar geride kalabilir.

Rüyada Eşekten Düştüğünü Görmek

Rüyada eşekten düştüğünü gören kimseler için İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; kim rüyasında eşekten düşüp yaralandığını görürse hayatında hiç beklemediği bir kimseden büyük ihanete uğrar, demiştir. Rüya sahibinin erkek veya kadın olması rüyanın farklı şekillerde yorumlanmasına sebep olmaktadır. Rüyayı gören kişi bir kadınsa bu durumda eşekten düşmek hayrına ve güzel günlerin geleceğine işaret ederken rüyayı gören kişinin erkek olması kafasını toplaması gerektiği konuların olduğuna ve ciddi adımlar atarak iş ve aile hayatında olumsuz günlerin geleceğine işaret eder.

Ayrıca rüyada çilek yediğini görmek hakkında açıklamaları inceleyebilirsiniz.

Rüyada Eşek Sevdiğini Görmek

Rüyada eşek sevdiğini gören kimseler düşmanları ile aralarındaki husumeti çözerek feraha kavuşur. Rüya sahibi ailesinde veya çevresinde sorun yaşayan birine veya kendine yardım ederek düşmanlıkları bitirebilir. Rüya sahibinin kısa süre içerisinde işleri yoluna girer ve hayatında bazı değişiklikler yaşayarak yer değiştirebilir. Yeni bir araba alabilir veya yeni bir eve taşınabilir. Rüyasında eşeğe bindiğini ve eşeği sevdiğini gören kimseler hayatlarında kötü durumları geride bırakarak önlerine bakacaktır.

Rüyasında Eşek Anırması Duymak

Rüyasında eşeğin anırdığını duyan kimseler hiç beklenmedik biri tarafından ağır hakaretler duyulacağına delalet eder. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; kim rüyasında eşeğin kötü bir ses ile anırdığını duyar ve bu sesten rahatsız olduğunu görürse bu durumda rüya sahibine düşman çıkacak bir takım kimseler onu yerle bir etmek için çalışır, demiştir. Rüya sahibi istediği hedefe ulaşmak için beklenmedik kişilerin olumsuz tepkilerini alabilir veya bu tepkiler ile tartışmalar yaşayabilir. Rüya sahibi kendini korumak zorunda hissederek kendisine olumsuz eleştiri yapanların gazabına uğrayabilir.

Rüyasında Eşekten Kaçtığını Görmek

Rüyasında eşekten kaçtığını gören kimse bekârsa bu durumda ailesi tarafından istenmedik bir evlilik ile şartlandırılabilir. Rüya sahibi bir kadınsa bu durumda kadınsal bazı hastalıkların pençesine düşerek sağlık ile ilgili sorunlar yaşayabilir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; kim rüyasında eşekten kaçtığını görürse istemediği bir durumdan kendi kurtularak hayırlı bir işe vesile olur, demiştir. Eşekten kaçarak istenmedik bir yolculuğun önüne geçilebilir ve bu yolculuk sırasında rüya sahibinin başına gelecek olumsuzluklar önlenebilir.

Rüyada Eşeğin Dişi Olduğunu Görmek

Rüyasında dişi eşek gören kimseler için hayırlı yorumlar bulunmaktadır. Rüya sahibi istediği bir işinde başarıya kavuşarak rakiplerini geride bırakabilir. İş ve eğitim hayatında büyük yükselişler yaşayarak hayatında yeni adımlar atabilir. Rüya hakkında Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; kim rüyasında dişi bir eşek görürse o kişi elini attığı her işinden bereket ve başarı bulur, demiştir.

Rüyasında Eşeğin Üzerinde Yük Olduğunu Görmek

Rüyasında eşeğin yük ile dolu olduğunun görülmesi uzak bir yerlere gidileceği ve bu yolculukta hayırlı kimseler ile karşılaşılacağına yorumlanır. Rüyada eşeğe bindiği ve eşeğin yük ile dolu olduğunu gören kimseler için İmamı Gazali (r.a) yorumunda; kim rüyasında eşeğin yük dolu olduğunu görürse Allah katında mertebesi yükselir ve mutluluğa kavuşacağı işlere adım atar, demiştir.

Yazıyı Beğendiniz mi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir