Rüyada Eve Hırsız Girdiğini Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada eve hırsız girdiğini gören kimseler için âlimler iki farklı şekilde yorumlarını bildirmiştir. Bu yorumlarından biri iyi anlamda diğeri ise kötü anlamdadır. Bu sebeple rüyada eve hırsız girdiğini gören kişiler rüyayı hayatlarındaki bir takım durumlara göre farklı şekillerde yorumlayabilir. Rüya hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; kim rüyasında hanesine hırsız girdiğini görürse yakın çevresinden birinin oyununa gelerek namussuz işlere kalkışır, demiştir. Bir diğer âlim Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyasında evine hırsız girdiğini gören ve hiçbir şey yapmadan hırsızın gitmesini bekleyen kimseler tez zamanda kendilerine bahşedilecek olan yüklü miktar bir para ile hayatlarını değiştirebilir, demiştir.

Rüyasında Hırsız ile Kavga Ettiğini Görmek

Rüyasında hırsız ile kavga ettiğini gören kimseler için İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyasında evine giren hırsızı yakalayarak kavga ettiğini gören kimse dirayetli ve koca yüreki bir kimsedir, bu kimse kendisine gelecek sorunlar ile baş etmesini bilmezse büyük hezimete uğrar, demiştir. Rüya sahibi kısa zaman içerisinde karşılaşacağı sorunlardan kurtulmak için Allah’tan yardım istemeli ve kedini affetmesi için dua etmelidir.

Rüyada eşeğe bindiğini görmek hakkında bilgilere de bakabilirsiniz.

Rüyada Hırsızı Evden Kovduğunu Görmek

Rüyasında hırsızı evden kovduğunu gören kimsenin gizli düşmanları gün yüzüne çıkar ve rüya sahibi bu kimseleri hayatından def eder. Rüya sahibi gizli düşmanlarını hiç beklemediği kişilerde bulduğu için büyük üzüntü yaşayabilir. Bu üzüntü sebebi ile geri dönüşü olmayan ayrılıklar veya kopukluklar aile içinde veya dışında yaşanabilir. Rüya sahibi kırıcı sözler söylediği için hak etmeyen kişilerinde kalbini kırabilir ve bu kişilerden zorlu süreçlerde destek görebilir.

Rüyada Eve Giren Hırsızla Konuşmak

Rüyasında eve giren hırsız ile konuştuğunu gören kimselerin arkasından büyük dedikodular yapılır. Rüya sahibi farkında olmadan kendini zorlu yollara sokar ve çevresindeki insanlara malzeme vererek hayatlarına karışmalarına izin verir. Rüyada eve hırsız girdiğini görüp o hırsız ile sohbete geçen rüya sahibi ailesinden büyük baskılar görebilir. Bu baskılar sonucunda istemediği işlere girerek hayatını çıkmaza sürükleyebilir.

Rüyada Başka Bir Eve Hırsızlığa Gittiğini Görmek

Rüyasında kendisinin başka bir eve hırsızlığa gittiğini gören kimseler Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; kim hırsızlık yaptığını görürse rüyanın olumsuz yönünün aksine hayatındaki gam ve kederden kurtulur. Yeni bir hayata yolculuk yapar, bu yeni hayat sebebi ile bol kazançlı ve bereketli işlere girişir, demiştir. Rüya sahibi kendisine hayırsız gibi görünen bu rüya sayesinde hayatına yeni dostluklar katabilir ve dostluklar ile kazançlarını arttırabilir.

Rüyada Hırsızlık Yaparak Para Kazanmak

Rüyasında hırsızlık yaparak geçimini sağladığını gören kimseler için birçok âlim olumsuz yorumlarını bildirmiştir. Rüya sahibi rüyasında geçimini hırsızlık ile sağlıyorsa tez zamanda mal ve mülkün kayıplar yaşayabilir. Bankadaki varlıklarına veya maaşına el konabilir. Rüya sahibi beklediği birinden parasını alamaz ve ciddi maddi zorluklar ile bir müddet cebelleşebilir.

Rüyada Hırsızlık Yaparken Yakalanmak

Rüyasında hırsızlık yaparken yakalandığını gören kimse geçmişte işlediği bir günah ile yüzleşir, gün yüzüne çıkar. Rüya hakkında İmamı Gazali (r.a) yorumunda; kim rüyasında eve hırsızlık yapmaya gider ve yakalandığını görürse o kişi günahı ile tüm ailesinin gözü önünde yüzleşir, başkalarına ders olur ve kendi de bu günahtan nasibini alarak Allah yolunda işler yapar, demiştir. Rüya sahibi yaşayacağı olumsuz bir olay sonucunda kendi hayatında ciddi kararlar alarak hayatından gereksiz birçok insanı çıkaracaktır. Rüya sahibi kısa süre sonra yalnız kalarak üzüntü yaşayabilir. Bu üzüntü sonucunda daha büyük günahlar işleyebilir.

Yazıyı Beğendiniz mi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rüyada Eşeğe Bindiğini Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada Gemiye Bindiğini Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu