Rüyada Kavun Yediğini Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada kavun yediğini gören kimseler için İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; kim rüyasında kavun yediğini görürse vücudu dirlik ve selamete kavuşur, sağlık ile ilgili sorunlarından kurtulur, demiştir. Rüyasında kavun yediğini gören kişi dirlik ve sağlamlığa kavuşarak beden gücünü kuvvetlendirir. Bazı âlimlere göre rüyada kavun yemek farklı şekillerde yorumlanabilir. Rüya hakkında Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; kim rüyasında kavun yediğini görürse hayatında köklü değişiklikler yaşayarak maddi anlamda lüks içine girerek hayatını değiştirir, demiştir.

Rüyada Renkli Kavun Görmek

Rüyada görülen renkli kavun birçok anlamda rüya sahibinin hayrına işlere yorulur. Rüya hakkında İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; kim rüyasında rengârenk bir kavun yediğini görürse ve bu kavunun tadı yerindeyse bu kişi kısmetine kısa süre içerisinde ulaşır, demiştir. Kısmetini ayağına kadar getiren bir takım işlere girişerek hayatında bazı değişimler yaşayabilir. Rüya sahibinin kısmeti ailesinin de kısmetlenmesi demektedir. Ailesi ve kendi adına yapacağı işlerden bereket görecek olan rüya sahibi zengin ve şerefli bir insan olur.

Ayrıca rüyada hamur yoğurduğunu görmek ne anlama gelir? Yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Rüyada Kavun Kokladığını Görmek

Rüyasında kavun kokladığını gören kimseler hayatlarını değiştirecek bir müjdeyi tez zamanda alırlar. Rüya hakkında olumlu yorumlar bulunduğundan rüya sahibi rüyasının hayırlara vesile olacağı anlamını çıkarabilir. Rüyada kavun kokladığını gören kimseler için Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; kim rüyasında tatlı bir kavunu koklayarak seçtiğini görürse soyu çoğalır, hayırlı evlat sahibi olur, demiştir. Bazı âlimlere göre de rüya sahibi ilimle ilgili işlere kalkışır ve bu işlerden hayırlı kazançlar elde eder.

Rüyada Kavun Aldığını Görmek

Rüyasında kavun aldığını gören kimseler için hastalıklara şifa bulunacağı anlamı çıkarılabilir. Rüya sahibi kendi veya ailesinden birinin kısa süre içerisinde sağlık sorunlarından kurtulacağına şahit olur. Rüyayı gören kişi sıkıntılarından peşi sıra kurtulur ve saadet içerisinde yaşamına devam eder. Hapiste olan bir tanıdığı kısa süre içerisinde af olunur ve hapisten çıkar. Bekârsa aniden evlenir ve ilgisizlik görür. Genç bir kimse rüyasında kavun aldığını görürse büyük bir belaya karışır.

Rüyada Kavun Tohumu Ektiğini Görmek

Rüyasında kavun tohumu eken kimse fitne ve fesattan kurutulur. Hakkında dedikodu yapan kimseler ile yüz yüze gelerek hakkında tüm olumsuzlukları yüzüne haykırılır. Rüya sahibi kısa zaman içerisinde gam ve kederden kurutularak sıhhat ve afiyete ulaşır. Hamile birinin kavun tohumu ektiğini görmesi üzerine doğumunun kolay bir şekilde gerçekleşeceği anlamı çıkarılabilir. Rüya sahibi güzel ahlaklı bir kimse ile tanışarak Allah katında hayırlı işlere vesile olabilir.

Rüyada Kavun Kestiğini Görmek

Rüyasında kavun kestiğini gören kimseler için âlimler pek olumlu yorumlarda bulunmaz. Rüya sahibinin kısa zaman sonra maddi zorluklar çekerek ciddi problemler yaşamasına delalet edilir. Rüya sahibi beklenmedik bir yerden iftiraya uğrayabilir ve bu yüzden çevresi tarafından dışlanabilir. Rüya sahibi kendini kanıtlamak iste de içinde bulunduğu durumdan çok sonra çıkarak hayatını değiştirecek bir takım olayların içerisine girebilir.

Rüyada Kavunları Çöpe Attığını Görmek

Rüyasında kavun çöpe attığını gören kimseler için İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyasında kavunları çöpe attığını gören kimselerin malından mülkünden azalmalar olur, demiştir. Rüya sahibi yaşayacağı bir olay karşısında kararsız kalarak hayrına olmayan bir neticeye erişebilir. Rüya sahibinin yanlış kararı yüzünden kendi ve ailesi zorlu günler yaşayabilir. Rüya sahibi takva sahibi olmak için büyük çaba harcayabilir. Rüya sahibi içerisinde bulunduğu durumdan ibadetlerine sarılarak çıkmayı seçebilir ve sonucunda kazanan kendisi olabilir.

Yazıyı Beğendiniz mi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rüyada Hamur Yoğurduğunu Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada Kiraz Yediğini Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu