in

Simge Sağın, ismini kullanarak iş adamlarıyla cinsel içerikli konuşan şahıstan şikayetçi oldu

Müzikleriyle geniş bir hayra kitlesine ulaşan Simge Sağın‘ın şimdilerde Facebook‘ta kendi ismini kullanarak erkeklerle müstehcen konuşmalar yapan bireyle başı sıkıntıya girdi. Asil Ender A. isimli kabin memuru Facebook’ya müzikçi ismine açtığı hesapta iş adamlarıyla cinsel içerikli sohbetler etmeye başladı. Mağdur olan Sağın ise soluğu savcılıkta aldı.

HATASI KABUL ETMEDİ

Sözcü’den Hayati Arıgan’ın haberine nazaran; Kendisini müzikçi Simge olarak tanıtıp konuşmadığını ileri süren sanık Asil Ender A. mahkemede, “Cinsel tercihlerimden ötürü kendimi bir bayan olarak tanıttım. Mutlaka müzikçi Simge’yi kastetmedim. Simge ile bir tane fotoğrafımız vardı, uzun müddettir bunu profil fotoğrafı olarak kullanıyordum” dedi.

Müzikçi Simge Sağın’ın avukatı Ayşegül Mermer aracılığıyla yaptığı şikayet dilekçesi ve iddianamede yer alan bilgilere nazaran Asil Az A.’yı hakim karşısına çıkaran süreç şöyle gelişti:

İŞ İNSANLARIYLA YAZIŞTI

Kabin memuru Asil Az A., Simge Sağın kullanıyormuş üzere Facebook hesabı açtı. Müzikçinin ferdî datalarını kullanan Asil Az A., sayısız kişi ile yazışarak ve WhatsApp üzerinden konuşarak kendisini Simge Sağın olarak tanıttı. Konuştuğu bireyler ortasında Türkiye’nin önde gelen iş insanları da bulunan Asil Ender A., iş insanlarından biriyle de yazışmalarında Sağın’ın fotoğraflarını paylaşarak, yüz yüze görüşme ayarladı.

Asil Az A.’nın yazışmaları:

Simge: Bu çok mu sexy. Albüm için fazla dimi?

İş insanı: Üzücü oldum fazla sexy, benim üzere aseksüel biri bile üzücü oldu.

Simge: Hani çapkındın, hovardaydın 24 ayardaydın…

BİR KİŞİNİN DİKKATİYLE ORTAYA ÇIKTI

Asil Az A., 13 Aralık 2019’da ise Ferruh T. ile Simge Sağın olarak konuşmak istedi. Ferruh T. bu durumdan şüphelenerek Simge Sağın’ın basın danışmanı ve menajeri Özgür Aras’ı arayarak durumu bildirdi. Asil Ender A., bir diğerine da uydurma Facebook hesabı üzerinden kendisini Simge Sağın olarak tanıttı ve pornografik bir grup imaj ve görüntüler gönderdi.

ŞİKAYETÇİ OLDULAR

Öğrendikleri karşısında büyük bir şok yaşayan Simge Sağın ise çabucak avukatına başvurdu. Avukat Ayşegül Mermer şikayet dilekçesinde, şüphelinin müvekkiline ilişkin fotoğraf ve ferdî bilgilerini kullanarak prestijinin zedelenmesine neden olduğunu ve insanları kandırdığını belirtti. Asil Ender A.’nın aksiyonları ile Simge Sağın’ın özel hayatına taarruzda bulunduğunu dilekçesinde ileri süren avukat Ayşegül Mermer, ‘verileri hukuka ters olarak verme yahut ele geçirme’ cürmünden şikayetçi oldu.

POLİS TELEFONUNDA YAZIŞMALARI ORTAYA ÇIKARDI

Beykoz Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatılan soruşturmada Asil Az A.’nın Simge Sağın’ın fotoğrafını WhatsApp profil fotoğrafı yapıp üçüncü bireylerle kendisini müzikçi olarak tanıtıp cinsel içerikli konuşmalar yaptığı belirtildi.

Savcılık, sözünde suçlamayı kabul etmeyen şüphelinin telefonunu Siber Hatalarla Çaba Şube Müdürlüğü’ne gönderdi. İnceleme raporunda Asil Az A.’nın 22 Ocak 2020-01 Şubat 2020 tarihleri ortasında Simge Sağın ismine oluşturduğu WhatsApp profili ile üçüncü bireylere kendisini müzikçi olarak tanıtıp cinsel içerikli sohbetler yaptığını tespit etti.

4 YIL MAHPUSU İSTENDİ

Savcılık soruşturmayı tamamlayarak kuşkulu hakkında ‘verileri hukuka karşıt olarak verme yahut ele geçirme’ kabahatinden, bir yıldan dört yıla kadar mahpus cezası isteyerek dava açtı.

“HESABIMI AÇMAMI SİMGE İSTEDİ”

Evvelki gün Beykoz Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Simge Sağın ve avukatı Ayşegül Mermer katılmazken, sanık Asil Ender A. hazır bulundu. Simge Sağın’ı daha evvelden tanıdığını belirten sanık Asil Ender A. “Kendisi bana, ismine Facebook hesabı açmamı istemişti. Ben de isteği olduğundan açtım. 2010-2014 yılları ortasında hesabı ben yönettim, konser bilgilerini vs. paylaşıyordum. Simge kendisinin grup kurduğunu, Facebook hesabını yönetmememi istedi. Ben de 2015’ten beri bu hesabı kullanmıyorum, ben Simge imiş üzere davranıp Facebook üzerinden kimseyle konuşmadım. WhatsApp üzerinden bir kişi ile konuştum” dedi

“BULUŞMAYA ÇAĞIRIP KENDİMİ BAYAN OLARAK TANITTIM”

Bu bireyle de kendisini Simge olarak tanıtıp konuşmadığını ileri süren Asil Az A., “Cinsel tercihlerimden ötürü kendimi bir bayan olarak tanıttım fakat Simge demedim. Mutlaka müzikçi Simge’yi kastetmedim. Simge ile bir tane fotoğrafımız vardı, uzun müddettir bunu profil fotoğrafı olarak kullanıyordum. Simge’nin toplumsal medya hesaplarında herkese açık biçimde paylaştığı fotoğrafları alıp paylaştım. ‘Saat 09.30 Taksim Pera Palas’ta buluşalım mı?’ paylaşımını yapıp altına da fotoğrafını gönderen kişi ile yazışma yapmıştım, orada kendimi bayan olarak tanıttım” dedi.

Mahkeme duruşmayı erteledi.

Süper Fırsatlar

Yazar Süper Fırsatlar

Güncel fırsatları ve haberleri sizler için derledik yayınladık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Defne Samyeli’nin kızı Deren Talu, küçük elbiseli pozlarıyla toplumsal medyayı kasıp kavuruyor

Oyuncu Uğur Uzunel koronaya yakalandı, Günahsızlar Apartmanı’nın çekimleri durdu