in

Sisi’nin 5 yıla kadar mahpusu istendi

Toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla Yaşar İpek’e hakaret ve tehditte bulunduğu tez edilen Sisi lakaplı Seyhan Soylu’nun yargılanmasına devam edildi.

İstanbul 23’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada tutuksuz sanık Seyhan Soylu ile avukatı hazır bulundu. Yaşar İpek’in avukatı ise mazeret dilekçesi sunarak, duruşmaya katılmadı.

“ARAYA ÜNLÜ DOSTLARIM GİRDİ, BARIŞ YEMEĞİ YEDİK” 

Savunmasında Yaşar İpek’in kendisini arayarak hakaret ettiğini söyleyen sanık Seyhan Soylu, “Bende kayda aldım. Sonra bana dava açtı. Ortaya ünlü dostlarım girdi, barış yemeği yedik. Daha sonra Seren ile tekrar arbede etmişler. Daha sonra benim meskenimi bastı. Kendisi benim cinsel kimliğime kadar küfür etti” sözlerini kullandı.

5 YILA KADAR MAHPUSU İSTENDİ

Duruşmada temel hakkındaki mütalaasını açıklayan duruşma savcısı, Seyhan Soylu’nun kabahat tarihinde şahsi toplumsal medya hesabından Yaşar İpek’e yönelik, paylaşımları ile tehdit ve hakarette bulunduğunu kaydetti. Soylu’nun, Yaşar İpek ile yaptığı şahsî telefon görüşmesini toplumsal medya hesabından müsaadesiz yayınlayarak haberleşmenin kapalılığını ihlal ettiğinin belirtildiği mütalaada, Soylu’nun ‘tehdit’, ‘hakaret’ ve ‘haberleşmenin kapalılığını ihlal’ cürümlerinden 1 yıl 3 ay 15 günden 5 yıl 10 aya kadar mahpusla cezalandırılması talep edildi.

Sanık Seyhan Soylu’nun avukatı ise mütalaaya karşı savunma hazırlamak için müddet talep etti.
Mahkeme, Soylu’nun avukatının mütalaaya karşı savunma hazırlaması için müddet vererek duruşmayı erteledi.

“ÖZÜR DİLEYİNCE AFFETTİM” 

Duruşmanın akabinde açıklama yapan Seyhan Soylu, “Yaşar İpek ile ilgili davada, daha evvel kendisi hakaret etmişti. Biz de bunun vermiş olduğu üslup ve üslupla karşılık verdik. Daha sonra aradı, nüfuzlu insanları ortaya soktu. Şahsımdan özür diledi. Özür dileyince de büyüklük, erdemlik diye kendisini affettim. Sonra şikayetlerimizden biz vazgeçtik. Ancak maalesef ki o, bizim üzere omurgalı davranıp şikayetini çekmemiş. Mahkemeye de gelmedi. Ben her açılan, hem şahsıma hem de kendi açtığım her davaya gelirim” tabirlerini kullandı.

Kelamlarının devamında Soylu, “Seren Serengil ile ortasındaki husumetten ötürü da her iki tarafın da birbirlerine etmiş oldukları kelamlar vardı ve bunlardan haklı olanı tercih ettim. Seren hanımı tercih ettim tabi ki. Çocuğunu düşündüm bayanın. O kadar ızdırap çekti. O da herhalde kinlenmiş olacak ki bu türlü saçma sapan boş davalar yaparak hem bu pandemi sürecinde isimli süreci ıstıraba düşürüyor bu türlü boş davalar. Aslında Aile mahkemelerinin vermiş olduğu kararlar bayana şiddetle ilgili kararlar. Maalesef ki bu da bizim gösteri dünyamızda çok kullanılıyor. İstismar ediliyor” biçiminde konuştu.
İddianameden

TEHDİT VE HAKARET

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, kuşkulu Seyhan Soylu’nun kabahat tarihinde şahsi İnstagram hesabından müşteki Yaşar İpek’e yönelik tehdit ve hakaret içerikli paylaşımlar yaptığı, şüphelinin cürüm teşkil eden paylaşımların ardından müştekinin şüpheliyi telefonla aradığı ve kuşkulu ile yasal merciler önünde hesaplaşacağını kendisine bildirdiği şüphelinin ise müşteki ile telefon görüşmesini şahsi instagram hesabından ‘Yaşar ipek’ten tehdit konuşması’ başlığı ile müsaadesiz yayınladığı anlatıldı.

İddianamede, şüpheliye isnat edilen cürümlerin uzlaşmaya tabi kabahatlerden bulunması nedeni ile belgenin uzlaştırmacıya tevdi edildiği fakat taraflar ortasında uzlaşma sağlanamadığı kaydedildi.
İddianamede, şüphelinin ‘basit tehdit’, ‘kendisi ile yapılan haberleşmenin kapalılığın alenen ifşa etme’ ve ‘hakaret’ kabahatlerinden 1 yıl 3 ay 15 günden 5 yıl 10 aya kadar mahpusla cezalandırılması talep edildi.

Süper Fırsatlar

Yazar Süper Fırsatlar

Güncel fırsatları ve haberleri sizler için derledik yayınladık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şahin doğal ortamına salındı

Ormancı bayanlardan davet