in

SoloTürk’ten Ahmet Safa’ya ağlatan sürpriz

Samsun’da yaşayan Ahmet Safa Yazıcı tedavisi için İstanbul’a geldiğinde üzerinde Türk Hava Kuvvetleri’nin akrobasi timi Solo Türk’ün tişörtünü gören Prof. Dr. Selçuk Peker, bunun ne manaya geldiğini sordu. Ahmet Safa’da ileride Solo Türk Pilotu olmak istediğini ve havacılık hayranı olduğunu söyledi.

MAKET ARMAĞAN ETTİ

Bunun üzerine hastane idaresi, Solo Türk’ün kurucu pilotlarından olan Sedat Yalın Ahbab ile irtibata geçerek Ahmet Safa’ya moral vermek için kendisini ameliyat öncesi hastaneye davet etti. Ahmet Safa, hekimiyle görüştüğü sırada kendisine sürpriz yapan Sedat Yalın Ahbab’ı karşısında görünce gözyaşlarına hâkim olamadı. Ayrıyeten Kaptan Sedat Yalın, Ahmet Safa’ya tuttuğu ekip Trabzonspor’un uçak maketini de ikram etti. Anne Emine Yazıcı ve Baba Ahmet Yazıcı da, Ahmet Safa’nın büyüyünce pilot olmak istediğini, havacılığa çok meraklı olduğunu ve çocuklarının yaptığı işi her vakit hakkını vererek yapması gerektiğini söylediler.

Havacılığı çok sevdiğini ve ileride de pilot olmak istediğini söyleyen Ahmet Safa Yazıcı, “Babam küçükken kardeşlerimle bir arada Solo Türk şovlarına götürürdü. Ben de çok heveslenirdim, koskocaman uçağı uçurmalarına çok şaşırır ve özenirdim. Havacılığa olan ilgim o günlerde başladı” dedi. Ahmet Safa, Yalın Ahbab kaptanı karşısında gördüğünde çok heyecanlandığını belirterek, internetten uçuş görüntülerini da izlediğini söyledi.


AMELİYAT ÖNCESİ SÜRPRİZ

Solo Türk’ün kurucu pilotlarından olan Sedat Yalın Ahbab ise sürecin nasıl geliştiğini anlatırken, ‘’ Ameliyat öncesi Ahmet Safa’ya sürpriz yapmak istedim. Hem de ilerisi için onu motive etmek istedim. Safa’nın bu kadar heyecanlanacağını düşünmemiştim. Onu görünce ben de çok heyecanlandım. Bundan sonraki süreçlerde kendisi ile temasımızı koparmayacağız, birbirimize kelam verdik. Ahmet Safa, güzelleşip sıhhatine kavuştuktan sonra kendisini Türk Hava Yolları Uçuş Eğitim Merkezi’nde konuk ederek pilotluğa birinci adım olarak birlikte simülatör eğitimi yapacağız” dedi. Ahmet Safa’nın pilot olması için de tavsiyelerde bulunan Yalın Ahbab, derslerinin ve yabancı lisanının çok yeterli olması gerektiğini ve esasen kendisinin de istekli olduğu için çok zorlanacağını düşünmediğini belirtti.

Ahmet Safa’nın tedavi sürecini takip eden Prof. Dr. Selçuk Peker ise “Amacımız damar yumağına ışın vererek, o yumağı oradan yok etmek. Böylelikle damar yumağına bağlı olarak rastgele bir risk ile müsabakasını engellemek istiyoruz. Yaklaşık 3 yıl sonra damar yumağının büsbütün kaybolmasını bekliyoruz. Tedavi büsbütün tamamlandıktan Ahmet Safa istediği her şeyi rahatça yapabilecek” dedi. (İHA)

Süper Fırsatlar

Yazar Süper Fırsatlar

Güncel fırsatları ve haberleri sizler için derledik yayınladık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aileler dikkat! TikTok’ta öldüren akım

Sokakta tanıştığı çocuklara fotoğraf atölyeleri düzenliyor