in

Vefat eden oyuncu Ayla Karaca, son seyahatine uğurlandı

Birçok dizi ve sinemada rol alan ve Yabancı Damat dizisinde ‘Eleni’ karakterini canlandıran Ayla Karaca, geçtiğimiz çarşamba günü İzmir’de hayatını kaybetti. 87 yaşında ölen Karaca, geçen yıl koronavirüse yakalanmış ve hastalığı yenmişti. Lakin sıhhat sorunları yaşayan usta oyuncu akciğer tedavisi görüyordu. Gerçek ismi Atina Miloharakti olan Karaca, bugün Kadıköy Rum Ortodoks Mezarlığı’nda bulunan kilisede yapılan cenaze merasiminin akabinde aile kabristanına defnedildi. Cenaze merasimine usta oyuncunun ailesi katıldı.

“UNUTULMAMASI GEREKEN BİR İSİM”

Cenaze merasimine katılan tiyatro oyuncusu Ulvi Alacakaptan, “Ayla Karaca çok yetenekli, çok kültürlü, 2 tane üniversite bitirmiş gerçek bir İstanbulluydu. Çok hastalıklar atlattı. Koronavirüsü de atlattı lakin sonra öbür hastalıklardan kaybettik. Türk sinema ve tiyatrosu için unutulmaması gereken bir isim. Pek o denli gözükmüyor ancak inşallah unutulmaz” diye konuştu.

“KORONADAN SONRA AKCİĞER TEDAVİSİ GÖRDÜ”

Ayla Karaca’nın yeğeni Ani İsrailya ise, “Huzurevinde yaşıyordu İzmir’de uzun yıllardır. Geçen seneye kadar çok uygundu. Bu korona olayına kadar. Keyfi yerindeydi orada. İstanbul’a geliyordu. Ortada biz de gidiyorduk. Geçen sene koronavirüs oldu oldukça bir çekti. Koronavirüsü atlattı ama huzurevinde yasaklar başladı. Akciğeri bozuldu. Yılbaşından sonra 2 defa hastaneye kaldırıldı. Akciğer tedavisi gördü” sözlerini kullandı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Süper Fırsatlar

Yazar Süper Fırsatlar

Güncel fırsatları ve haberleri sizler için derledik yayınladık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyuncu Uğur Uzunel koronaya yakalandı, Günahsızlar Apartmanı’nın çekimleri durdu

Ceren Hindistan’dan gündem yaratacak açıklama: Eşimi müstehcen sinema izlerken yakaladım, beni gebeyken kemerle dövdü